|Strona główna
Pelet MAXIMER - Czysta Energia Pelet MAXIMER - Czysta Energia Pelet MAXIMER - Czysta Energia Pelet MAXIMER - Czysta Energia

Jesteś tutaj

Maximer kolejnym polskim producentem z certyfikatem DINplus

Certyfikacja pelletu drzewnego to potwierdzenie wysokiej jakości produktu. W Polsce coraz większa liczba producentów pelletu ubiega się o uzyskanie certyfikatu DINplus lub ENplus gwarantujących, że paliwo wytworzono z czystej trociny, bez dodatku kory, piasku i substancji chemicznych.

Co to jest Pelet?

Pelet (pellet, pellets) jest to ekologiczne paliwo produkowane z biomasy w formie granulatu. Jego nazwa pochodzi od angielskiego słowa pellet, które oznacza kulka, śrucina lub pigułka. Produkuje się je z trocin drewnianych, słomy czy roślin energetycznych.

Paliwa z biomasy a ekologia

Bardzo ważną zaletą paliw z biomasy jest ich przyjazność środowisku. W czasach coraz większej świadomości ekologicznej staje się to istotny argument przy wyborze technologi ogrzewania budynków prywatnych. Również elektrownie i elektrociepłownie sukcesywnie zwiększają udział paliw z biomasy jako surowca w swojej produkcji.

Instalacje grzewcze i wydajność biopaliw Maximer

Pelet jest coraz częściej wybierany jako paliwo do ogrzewania domów mieszkalnych, lokali usługowych czy hoteli. Koszt zakupu instalacji grzewczej na to paliwo jest podobny do kosztów instalacji olejowej czy gazowej. Ważnym argumentem są jednak oszczędności w późniejszej eksploatacji.
Koszt ogrzewania budynku peletem może być nawet o ponad 50% niższy niż w przypadku opalania olejem opałowym. W efekcie wymiana instalacji nawet w domu jednorodzinnym może zwrócić się już w pierwszym roku.

Perspektywy rozwoju rynku paliw z biomasy

Rynek paliw z biomasy stale się rozwija. W krajach wysokorozwiniętych obserwujemy szybkie zwiększanie udziału biopaliw w produkcji energii. Jest to spowodowane głównie rosnącą wiadomością ekologiczną. Pelet czy brykiet opałowy produkowany jest z surowców pochodzenia roślinnego. Są one najszybciej odnawialnym źródłem energii. Nie bez znaczenia jest również fakt niskiej emisji gazów podczas spalania oraz bezpieczeństwo i łatwość transportu oraz przechowywania.


Copyrights Maximer Sp. z o.o. 2011© | PiotrJaniak.com